Recenzje

Na tej stronie znajduje się spis moich wszystkich recenzji rozrzuconych po otchłani internetu. Choć współpracuję głównie z Katedrą, to nie wszystkie popełnione przeze mnie teksty mogły na nią trafić; z przyczyn tematycznych oczywiście. Kilka z nich powstało również zanim w ogóle zacząłem współpracować z Katedrą – o części z nich przypomniałem sobie dopiero tworząc tego bloga.

Jakość (merytoryczna i językowa) moich tekstów jest oczywiście rozmaita. Mam jednak nadzieję, że z czasem tworzę coraz lepsze teksty. A jeśli nawet nie – to i tak ciekawym jest zajrzenie do nich po latach i skonfrontowanie dawnych opinii z nowymi.

Recenzje zostały podzielone na kilka, dość umownych i bardzo subiektywnych działów. Mam nadzieję, że ułatwi to poszukiwania, choć nie raz i nie dwa miałem problemy z przypisaniem jakiejś książki do danej kategorii. Książki polskich autorów zostały wyróżnione odpowiednią ikoną. Starałem się również – przynajmniej w przybliżeniu – podać datę publikacji. Dział oczywiście będzie cały czas aktualizowany.

Antologie, czyli zbiory opowiadań wielu autorów:

Fantasy, czyli elfy, smoki i cudowne krainy:

Urban fantasy & horror, czyli fantastyka na współcześnie:

New weird, realizm magiczny, czyli fantastyka na nowo opowiedziana:

Science fiction, czyli statki kosmiczne, lasery i nauka:

Fantastyka historyczna, alternatywna historia, czyli powrót do źródeł z odrobiną magii:

Książka historyczna, czyli historia na mniej lub bardziej poważnie:

Literatura młodzieżowa, czyli fantastyka dla młodszego czytelnika:

Inne książki, czyli… plugawy mainstream i insze rozmaitości:

Komiksy, czyli opowieści graficzne:

Audiobooki, czyli czytanie przez uszy: