Mindhunter – recenzja książki

Serial Mindhunter. Łowca umysłów został zainspirowany biografią Johna Douglasa, jednego z pierwszych i najlepszych profilerów FBI. Sprawdzamy, czy książka także dostarcza mocnych wrażeń.

Mindhunter to wydana na Zachodzie w 1995 roku autobiografia Johna Douglasa, agenta FBI, który położył podwaliny pod tworzenie i wykorzystywanie profili psychologicznych w kryminalistyce. Nie był pierwszy, ale trafił na okres, w którym teorie te trafiły na podatny grunt, a jego praca przynosiła dobre rezultaty i przyczyniała się do identyfikowania seryjnych morderców i gwałcicieli.

Mimo upływu ponad dwudziestu lat od oryginalnego wydania książka ani trochę się nie zestarzała. Może nie ma w niej nic o nowoczesnych technikach, ale sama jej idea koncentruje się przede wszystkim na podkreśleniu analizy danych i tworzeniu wzorców na podstawie szczątkowych danych. Tu równie ważna jest interpretacja informacji, jak i odrobina intuicji, podświadome wychwytywanie kluczowych elementów, które mogą przyczynić się do zidentyfikowania przestępcy.

Cała recenzja w naEKRANIE.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czarne na białym, czyli o słowie pisanym i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.