Wakacyjne zdobycze

Przez dwa wakacyjne miesiące niespecjalnie myślałem o książkach i komiksach, a i wydawcy jakby spuścili z tonu i szykowali się w spokoju do jesiennej ofensywy. Niemniej i tak udało mi się ponownie zwiększyć zbiory książkowe, także dzięki uzupełnianiu zaległości.

Efektem okresu wakacyjnego jest dziewięć książek, osiem komiksów i siedem ebooków. Te ostatnie to przede wszystkim efekt pojawiających się już powoli zapowiedzi wydawniczych i przygotowań do recenzji na wrzesień.

Jak zwykle najwięcej jest fantastyki, ale pojawiają się też inne gatunki. Ze zdjęciami stosików trochę nawaliłem, bo w międzyczasie wywiozłem część do rodziny, więc strona graficzna tym razem ograniczona.

Szczegóły znajdziecie poniżej.

Książki:

Geoff Ryman, Tlen – ta, i następne trzy pozycje, to uzupełnianie zbiorów z Uczty Wyobraźni. Więcej chyba nie trzeba tłumaczyć.

Ian McDonald, Luna: Wilcza pełnia – drugi tom. Pierwszy podszedł, choć na tle reszty twórczości McDonalda jakoś nie oszałamia, bo schematy się powtarzają.

Lavie Tidhar, Stulecie przemocy – wcześniejsza książka Tidhara z pewnością nie zaliczę do czołówki serii, ale i tak kiedyś przeczytam.

Christopher Priest, Człowiek z sąsiedztwa – każda książka Priesta budzi moje zainteresowanie. Lubię jego styl i sposób konstruowania powieści.

Antologia, Zabawa w Boga – antologia, trochę niszowa, ale na bezrybiu i rak ryba. Coraz mniej u nas zbiorów wychodzi, szczególnie z mniej znanymi autorami.

Django Wexler, Działa imperium – kontynuacja serii, do recenzji. Poprzednie tomy były co najmniej przyzwoite.

Lavie Tidhar, Stacja centralna – już o Tidharze było, więc powtarzać się nie będę. A tu akurat parę rozdziałów-opowiadań czytałem, więc jestem dobrej myśli.

Cixin Liu, Ciemny las – po świetnym otwarciu serii przyszła pora na kontynuację. SF z Chin  to coś nadal egzotycznego, ale jeśli jest więcej pozycji na poziomie Cixina Liu, to niech to u nas wydają.

Jim Butcher, Zdrajca – nowa część przygód Harry’ego Dresdena. Lubię serię, czytam ją dla rozrywki, więc kolejny tom – już jedenasty – też przeczytam. 

Komiksy:

Marek Turek, Bellmer: Niebiografia – przedziwna historia inspirowana życiem i twórczością jeszcze dziwniejszego artysty.

Brian Michael Bendis & Michael Gaydos, Jessica Jones. Alias #03 – dalszy ciąg serii, do recenzji. Do tej pory się nie zawiodłem.

Scotch Arleson & ciro Tora, Zdobywcy Troy – komiks fantasy z elementami sc-fi. Czytałem kilka albumów w tym świecie dobrych kilkanaście lat temu, teraz rzucę okiem na prequel. 

Sylvain Runberg & Francois Miville-DeschenesPodboje #2: Postęp Hetytów – do recenzji, kontynuacja serii pseudohistorycznej z elementami fantasy.

Scott Snyder & Jock, Wiedźmy – horror komiksowy od niezłego scenarzysty i z interesującą warstwą wizualną.

Amanda Conner, Jimmi Palmiotti i inni, Harley Quinn #5: Joker nie śmieje się ostatni – zakończenie serii, którą czytam już tylko z rozpędu (i z recenzenckiego obowiązku).

Paul Tobin & Piotr Kowalski, Wiedźmin #3: Klątwa kruków – każda inkarnacja Wiedźmina przyciąga uwagę. Poprzednie dwa komiksy były przyzwoite, zobaczymy jak ten wypada.

Enki Bilal & Pierre Christin, Legendy naszych czasów – do recenzji, zapowiada się interesująca rzecz, nieco odmienna od tego, co zwykle wpada mi w ręce.

Ebooki:

Anna Brzezińska, Córki Wawelu -ta autorka bardzo długo kazała czekać na swoją nową powieść, ale wreszcie jest – tym razem nie fantasy, a rzecz historyczna.

Rafał Kosik, Różaniec – Kosik też kazał długo czekać na kolejną dorosłą powieść w klimatach SF.

Anna Kańtoch, Niepełnia – premiery jeszcze nie było, ale książkę można już było gdzieniegdzie kupić. Do recenzji – i jestem dobrej myśli.

Antologia Zajdel 2017 – ebook z nominowanymi opowiadaniami, ściągnięty w ramach przygotowania do głosowania na Polconie.

Ken Follett, Słup ognia – kolejna powieść Kena Folletta w serii zapoczątkowanej Filarami Ziemi. Kiedyś mi się to podobało, jestem ciekaw jak odbiorę powrót w te realia po latach.

Agnieszka Hałas, Królestwo i jego cienie – darmowe opowiadanie promujące reedycję serii Agnieszki Hałas.

Michał Cetnarowski, Podwójna tożsamość bogów – publicystyka Cetnarowskiego, czyli człowieka, który powoli przeradza się w instytucję na poletku polskiej fantastyki.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Raport czytelniczy i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
  • Ciacho

    Paskudny ma grzbiet ten Liu strasznie. 😛 Myśleć nie myślałeś, ale towary przywędrowały. I to sporo tego. Kosika, Kańtoch i Brzezińską będziesz recenzował?

  • Tymoteusz Wronka

    Ano, spokojnie mogli dać mniejsze litery.

    Kosik – jest w NF. Kańtoch nie wiem, Brzezińską chyba nie.