Alcatraz i Bibliotekarze: Piasek Raszida i Kości Skryby

Dwa pierwsze tomy serii Alcatraz i Bibliotekarze pokazują, że Brandon Sanderson świetnie radzi sobie także z pisaniem dla najmłodszych. A może nawet wychodzi mu to lepiej?

Amerykański pisarz fantastyki Brandon Sanderson przyznaje, że pomiędzy powieściami z uniwersum Cosmere lubi zająć głowę czymś innym; odrębnym światem, inną formą, prozą o nieco lżejszym ciężarze gatunkowym. Jednym z takich pobocznych projektów jest seria Alcatraz i Bibliotekarze przeznaczona przede wszystkim dla najmłodszych czytelników. Jednakże i dorośli czytelnicy odnajdą w tej serii sporo zabawnych elementów, które nie pozwolą się nudzić przy lekturze.

Jak do tej pory ukazały się w naszym kraju dwa tomy: Piasek Raszida oraz Kości Skryby. Poznajemy w nich Alcatraza – młodego chłopca, sierotę (to, jak się wydaje, konieczność w tego typu narracjach), który tuła się od jednej do drugiej rodziny zastępczej. Nigdzie nie potrafi na dłużej zagrzać miejsca, bo ma niesamowity talent do psucia wszystkiego, czego się dotknie. Okazuje się jednak, że wcale nie jest fajtłapą… to magiczny dar, typowy dla jego rodziny.

Recenzja pierwotnie ukazała się w naEKRANIE.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czarne na białym, czyli o słowie pisanym i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.