Comanche #02: Wojownicy rozpaczy

comanche-wojownicy-rozpaczyDrugi tom przygód Comanche i jej przyjaciół z rancza Trzy Szóstki podkreśla jeszcze klimat Dzikiego Zachodu obecny w komiksie Grega i Hermanna.

W komiksie otwierającym serię Comanche o tytule Red Dust poznaliśmy bohaterów oraz zaznajomiliśmy się z realiami, w którym przyszło przeżywać przygody dzielnym kowbojom i pięknej właścicielce rancza. Końcówka zwiastowała, że czarne chmury wiszące nad Trzema Szóstkami się rozwiały i dzielną ekipę czeka świetlana przyszłość. Nic bardziej błędnego, bo fabularne wymogi sprawiają, że w Wojownikach rozpaczy znów sytuacja robi się podbramkowa.

W recenzji pierwszego tomu wskazywałem, że choć twórcy wykorzystują bardzo wiele elementów kojarzonych z Dzikim Zachodem i westernami, to jednakże brakuje jednego z ważniejszych: Indian. Długo nie trzeba było na nich czekać, bo już w drugim tomie ich grupa pojawia się na ranczu Trzy Szóstki i zagrabia stado bydła przeznaczone na wyżywienie dla robotników pracujących przy budowie kolei. Jak łatwo się domyślić, szybko dochodzi do eskalacji konfliktu, a do pokoju doprowadzić mogą jedynie Comanche i Red Dust, którzy cały czas znajdują się w centrum wydarzeń.

Cała recenzja dostępna jest na portalu naEKRANIE.pl.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Obrazki i chmurki i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.