Lipcowe zdobycze

Lipiec był dość martwym okresem na rynku wydawniczym (książkowym, bo komiksowy raczej bez zmian), na co złożyły się zarówno letni marazm i pewne problemy rynkowe. Niewiele było więc interesujących nowości, co pozwoliło mi na nadrobienie zaległości i uzupełnienie (przynajmniej częściowo) kolekcji książek Philipa K. Dicka.

W lipcu wszedłem więc w posiadanie siedmiu książek (samej fantastyki) oraz pięciu komiksów (jednego w wersji elektronicznej, możliwej do pobrania za darmo). Rezultat niespecjalny, ale i tak biblioteczka nieprzeczytanych książek (z komiksami jednak łatwiej) pęka w szwach.

Poniżej tradycyjne omówienie nowozdobytych pozycji:

zdob_dick

Książki:

  • Joe Abercrombie, Ostre cięcia – zbiór opowiadań Abercrombiego osadzonych w świecie Pierwszego prawa, czyli dla mnie pozycja obowiązkowa. Obym się nie rozczarował.
  • Brandon Sanderson, Dusza cesarza – tę nowelę Sandersona mam już w jednej z antologii, ale skoro zdecydowałem się na zbieranie nowej edycji książek tego pisarza, to i po to musiałem sięgnąć. Chociaż przy reedycji Elantris to już się pewnie poważnie zastanowię…zdob0716a
  • V.E. Schwab, Mroczniejszy odcień magii – wygląda na dość interesującą powieść z pogranicza urban fantasy. Do przetestowania w ramach poznawania nowych autorów.
  • Ian Tregillis, Mechaniczny – recenzowałem (do przeczytania w najnowszej NF), a teraz dostałem właściwy egzemplarz. Niezłe, niech się nikt nie zraża wcześniejszą książką Tregillisa wydaną u nas.

Komiksy:zdob0716

  • Leo, Antares. Część 2 – do recenzji. Po dwóch latach ukazał się drugi tom, choć z pierwszego pozostały dość mętne wrażenia, że się podobało, choć szału nie było.
  • Greg & Herman, Comanche #1: Red Dust – to też western, autorstwa europejskich klasyków. Do przetestowania i zrecenzowania.

bler

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Raport czytelniczy i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.