Thorgal. Młodzieńcze lata #4. Berserkowie

Kolejny odcinek spin-offu głównej serii Thorgala ani nie przynosi zaskoczeń, ani nie wywołuje przyśpieszonego bicia serca.

Nie oszukujmy się – Thorgal swoje najlepsze lata ma za sobą. Już końcowe albumy z głównej serii pisane przez Jeana Van Hamme’a nie stały na najwyższym poziomie, a zmiana scenarzysty oraz wprowadzenie kilku pobocznych serii tego nie odmieniło. Niemniej fani, którzy wychowali się na komiksach, nadal sięgają po kolejne przygody pochodzącego z gwiazd wikinga i jego rodziny.

Jedną z powstałych niedawno serii są Młodzieńcze lata, które opowiadają – i tu nie ma najmniejszego zaskoczenia – o młodości Thorgala, a przede wszystkim o rodzącym się uczuciu między nim a Aaricią. Nie bez znaczenia są też nawiązania do wcześniejszych, stworzonych przez Van Hamme’a i Rosińskiego komiksów – ich znajomość nie jest wymagana, ale przydaje się, by w pełni wyczuwać kontekst opowiadanych historii.

Czwarty album z tej serii nosi tytuł Berserkowie i jest bezpośrednią fabularną kontynuacją Runy. Młody Thorgal wraz z grupą wojowników próbuje odbić porwaną ukochaną, Gandalf Szalony robi porządki na własnym podwórku, a jego córka w niewoli radzi sobie zaskakująco przyzwoicie. Sporo jest akcji, ale całość przebiega według dość przewidywalnego schematu.

Cała recenzja dostępna na portalu NaEkranie.pl.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Obrazki i chmurki i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
  • Bonnie

    Ja tę poboczną serię nazywam „Przygody Thorgala i jego klaty”. Oprócz klaty Thorgal ma jeszcze konia. Reszta nie ma większego sensu, dialogi drapią o dno 🙂

  • Tymoteusz Wronka

    Ładne 🙂 I celne.