Wrześniowe zdobycze, część 1

Koniec lata przyniósł równocześnie koniec posuchy w książkowych zdobyczach. We wrześniu nowe książki w domu pojawiały się jak grzyby po deszczu, w związku z tym zdecydowałem się na rozbicie wpisu na dwie notki: w tej piszę (i dumnie prezentuję zdjęcie) o dwunastu książkach i jednym komiksie. Głównie uzupełnianie cykli i coś do recenzji.Książki:

  • Paul McAuley, Ogrody słońca – uzupełnianie cyklu, którego jeszcze nie nadgryzłem.
  • Antologia Nagroda Janusza A. Zajdla 2014 – pamiątka z Polconu. Co prawda się nie załapałem, ale dostaliśmy egzemplarz od Czarka Zbierzchowskiego (jeszcze raz dzięki!). Opowiadania mam w wersji cyfrowej, ale bez zamieszczonej tutaj przedmowy-opowiadania Jacka Dukaja. Niezły tekst, warto przeczytać.
  • Django Wexler, Tysiąc imion – nowy cykl fantasy, autora znam głównie jako osobę dodającą wpisy na SF Signal. Może to średnia rekomendacja, ale opinie w sieci są całkiem niezłe. Do recenzji.
  • Robert Galbraith, Jedwabnik – drugi kryminał o Cormoranie Strike’u autorstwa J.K. Rowling. Do recenzji, przeczytam z dużą przyjemnością.
  • Kate Elliott, Nadciągająca burza – straszna cegła, ale czego nie robi się dla uzupełnienia kolekcji? Bo o czytaniu, przynajmniej w przewidywalnej przeszłości, na razie mowy być nie może. Tym bardziej, że przegapiłem wydanie tomu czwartego trzy lata temu. I pomyśleć, że kiedyś byłem bardzo rozczarowany, że Zysk i S-ka zawiesił (jak się później okazało na osiem lat) wydawanie tej serii.
  • Jim Butcher, Pełnia księżyca, Śmiertelna groźba, Rycerz lata – uzupełnianie kolekcji na magowskiej wyprzedaży połączone z błędem własnym. Okazało się, że czytałem Front burzowy, a miałem Pełnię księżyca w wydaniu Amberu, a myślałem, że jest odwrotnie. Będę musiał jeszcze tego brakującego Dresdena dokupić.
  • Stephen R. Donaldson, Skok w zagładę – również uzupełnianie z wyprzedaży, również z przygodami, bo drugi brakujący tom się skończył. Domówiłem gdzie indziej, ale jeszcze nie przyszedł. Pierwsze trzy części mam w pierwszym wydaniu – nie zależy mi specjalnie, żeby mieć je jednolite.

Komiksy:

  • Leo, Antares część 1 – komiks do recenzji, którym rozpoczynam współpracę z Aleją Komiksu. Biorąc pod uwagę, że to bratni serwis Katedry, aż dziwi, że tyle czasu mi to zajęło.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Raport czytelniczy i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.